. . .

پلاستر

پلاستر نوعی لایه پوششی است که در زمان بازسازی ساختمان به دیوار، ستون، سقف و کف اضافه می شود. هدف اصلی از استفاده از پلاستر محافظت است.

انواع پلاستر عبارتند از:

پلاستر گچی

پلاستر سیمانی

پلاستر آهکی

مواد درز بند

وجود درز در ساختمان که ممکن است در اثر انبساط، انقباض و اجرای نامناسب بوجود آمده باشد، سبب بروز مشکلاتی همچون هجوم مواد مهاجم و مخرب، نفوذ آب و ... به داخل سازه می شود. هزینه درزبندی مناسب در یک پروژه ساختمانی حدود 0/75 درصد هزینه کل ساخت است. استفاده از مواد درزبند مناسب سبب جلوگیری از خسارات‌های آتی می‌گردد

پوشش های رزینی

استفاده از پوشش‌های رزینی به منظور بهبود و رفع نواقص بتن شیوه‌ای مرسوم است. این پوشش‌ها بر روی سطوح افقی و عمودی قابل اجرا اند. پوشش‌ها اغلب از جنس اپوکسی وینیل استر و پلی یورتان هستند که بسته به کاربری مورد نظر قابل عرضه می‌باشند.

کاربردها و مزایا: شفاف و صیقلی شدن سطح نهایی / بهبود مقاومت سایشی / عدم تولید گرد و غبار / جلوه بصری عالی / کاهش مصرف انرژی / مقاومت در برابر محیط‌های خورنده / مقاوم در برابر طیف گسترده‌ای از اسیدها / سهولت در نگهداری کف محیط‌های صنعتی / بیمارستان‌ها و محیط‌های بهداشتی - آب بندی مخازن

پوشش ضد حریق

پوشش‌های پایه معدنی تولید شده در این شرکت با هدف افزایش مقاومت و مقابله با صدمات ناشی از حرارت در اثر حریق متشکل از گرانول‌های دانه بندی شده ضد حریق به همراه سیمان، الیاف مسلح کننده و افزودنی‌های پلیمری با هدف کاهش میزان جمع شدگی، چسبندگی بسیار مطلوب به فلز و سطوح رنگ آمیزی شده می‌باشد.

ضدیخ

کاهش دمای هوا موجب کاهش نرخ هیدراسیون و گیرش بتن و ملات می‌گردد. ضد یخ‌ها با کاهش نقطه انجماد و تسریع در گیرش سیمان مانع از یخ زدن آب موجود در ملات می‌شود. بهبود خصوصیات بتن و ملات در حالت تازه نظیر کاهش جداشدگی و آب انداختگی، افزایش روانی و افزایش مقاومت در برابر سیکل ذوب و یخبندان و افزایش سرعت گیرش، مقاومت اولیه و نهایی از مزیت‌های‌ استفاده از ضد یخ است. این محصول باعث افزایش مقاومت بتن و رسیدن آن به بلوغ حداقل MPa 5 قبل از رسیدن اولین سیکل ذب و یخبندان است.

محل‌های کاربرد: قطعات پیش ساخته بتنی سیستم‌های کف سازی تسریع در بازکردن قالب‌ها سیستم‌های دال افقی و عمودی بتن ریزی در هوای سرد قطعات بتنی پیش تنیده و پس تنیده

افزودنی های بتونی

مواد افزودنی بتنی به منظور بهبود خواص آن در هر دو حالت تازه و سخت شده به بتن افزوده می‌شود. این مواد به منظور تنظیم گیرش و سخت شدن، پمپ پذیری، افزایش مقاومت مکانیکی، نفوذپذیری و دوام مصالح پایه سیمانی افزوده می‌شود. انتخاب نوع و مقدار مواد افزودنی امری مهم است که با توجه به نوع کاربری ملات انجام می‌گیرد. .

آببندی

اجرای سیستم‌های آب بندی بسته به نوع سازه، نوع و میزان فشار آب، عوامل مهاجم، درجه اهمیت سازه، کیفیت بتن و شرایط محیطی متفاوت است. با توجه به اهمیت اجرای آب بندی اصولی، واحد فنی و مهندسی این شرکت با تکیه بر دانش روز و تجربه بالای مهندسین و مجریان خود، محصولات آب بندی را از لحاظ تهیه مواد اولیه تا اجرا کنترل می‌نماید.

چسب های ساختمانی

افزایش چسبندگی، آب بندی، زمان باز، کارائی و کاهش لغزش از مزایای استفاده از چسب‌های ساختمانی و پودرهای بندکشی تولیدی این شرکت است. قابلیت اجرای آسان و چسبندگی بالا به انواع کاشی و سرامیک، سطوح ماسه سیمانی، قطعات بتنی پیش ساخته، دیوارهای پیش ساخته، دیوارهای پلاستر شده، سطوح بتنی، سطوح آجری و گچی را در سطوح افقی، عمودی و بالاسری را دارا است.

کفسازی صنعتی

محل‌های تردد، بارگذاری، باراندازی و انتقال از محل‌های مهم و موثر در تولید و بهره برداری است. تخریب و زوال زودرس کف‌های سازه‌ای موجب توقف تولید، خسارت تجهیزات و زوال وسایل نقلیه می‌شود. تنش‌های وارده، ضربه، میزان تردد، یون‌های مهاجم، نوع عرشه و غیره از مهمترین پارامترهای موثر در طراحی بتن و سیستم‌های کف سازی بتنی است که توسط متخصصان این شرکت در فرآیند تولید ملات خشک لحاظ گردیده و ملات متناسب با کاربرد مدنظر مشتری تحویل ایشان می‌گردد.

ترمیم و مقاوم سازی

نقش تثبیت کننده‌ها در سازه‌های ساختمانی توانایی انتقال تنش میان دو سطح با جنس مختلف به بستر است. مقاومت استاتیکی و دینامیکی، ضخامت کروت ریزی و نوع کاربرد از معیارهای انتخاب تثبیت کننده مناسب است. تثبیت کننده‌ها در دو گروه پایه سیمانی و اپوکسی تولید می‌شوند. مزایا تثبیت کننده CONTRAST: مقاومت استاتیکی و دینامیکی بالا /عدم انقباض / عدم جداشدگی / سهولت در اجرا و مصرف / انبساط کنترل شده / سرعت گیرش مناسب

تثبیت کننده ها

نقش تثبیت کننده‌ها در سازه‌های ساختمانی توانایی انتقال تنش میان دو سطح با جنس مختلف به بستر است. مقاومت استاتیکی و دینامیکی، ضخامت کروت ریزی و نوع کاربرد از معیارهای انتخاب تثبیت کننده مناسب است. تثبیت کننده‌ها در دو گروه پایه سیمانی و اپوکسی تولید می‌شوند. مزایا تثبیت کننده CONTRAST: مقاومت استاتیکی و دینامیکی بالا /عدم انقباض / عدم جداشدگی / سهولت در اجرا و مصرف / انبساط کنترل شده / سرعت گیرش مناسب

روان کننده ها

استفاده از روان‌کننده در ساخت بتن و ملات علاوه بر افزایش مقاومت سبب کاهش میزان مصرف آب می‌گردد. استفاده از روان کننده می‌تواند سبب افزایش روانی، کارآیی، پمپ پذیری، افزایش مقاومت فشاری، مقاومت خمشی، عیار سیمان، انقباض و کاهش هزینه گردد. این محصول با پخش بهتر ذرات سیمان در بتن و ملات، باعث کاهش مصرف آب می‌شود. .

فوق روان کننده ها

فوق روان‌کننده‌‌ها نسبت به روان‌کننده‌ها قدرت عملکردی بالاتری دارند و در نتیجه در کیفیت نهایی بتن موثرتر واقع می‌شوند. مکانیزم عملکردی این محصول باعث کاهش بیشتر نسبت آب به سیمان و افزایش حفظ اسلامپ در بتن و ملات می‌شود.

سیلرهای شفاف

سیلرهای شفاف بیشتر به منظور بهینه سازی سطح و افزایش کاراکترهای نفوذپذیری، عدم تولید خاک و مقاومت شیمیایی بر روی سطوح بتنی و یا سطوحی که توسط مواد سخت کننده پوشش داده شده است استفاده می‌گردد. این محصولات بصورت آماده اجرا بوده و پس از تمیزکاری سطح توسط دستگاه اسکرابر و با روش دستی بر روی سطح قابل اجرا است. سیلرهای CONTRAST دو نوع پایه آب و پایه حلال هستند که به تناسب وضعیت سطح و نوع نیاز تعیین می‌گردند.

زودگیر شات کریت

بتن و ملات‌های پاششی از عناصر مهم در ساخت و ساز بوده به طوری که اجرای ترانشه‌های بزرگ، گودبرداری‌ها و تونل‌های مدرن بدون استفاده از شات کریت امکان پذیر نیست. این محصول به عنوان تسریع کننده سریع گیرش باعث چسبندگی بالا و کسب مقاومت سریع می‌شود.

خود تراز پایه سیمانی

در مکان‌های با محدودیت ارتفاع اقتصادی ترین شیوه از لحاظ مالی و زمانی اجرای کف سازی با ضخامت‌های کم است. برای این منظور خودترازهای سیمانی بهترین گزینه هستند. این نوع محصولات به منظور تسطیح سطح برای پوشش‌های رزینی و ترمیم سطوح بتنی بکار گرفته می‌شوند.

ابر روان کننده

ابر روان‌کننده‌ها بر پایه کربوکسیلات اصلاح شده با پلی کربوکسیلات اتر می‌باشند. مکانیزم عملکرد متفاوت پلی کربوکسیلات در مقایسه با نفتالین، ملانین و لیگنوسلولز موجب مزیت ابر روان‌کننده‌ها بر فوق روان کننده‌ها است. قدرت بالای کاهندگی آب، تأخیر انداخت گیرش و حفظ اسلامپ این مواد به علت عملکرد الکترواستاتیکی آنها است. مقدار هوازایی کنترل شده ابر روان‌کننده در بتن تازه، موجب کنترل آب انداختگی و حفظ کارآیی آن می‌شود.

منبست کننده بتن

از دست رفتن آب اختلاط در بتن و ملات سبب جمع شدن حجمی (انقباض) شده، که باعث بروز ترک خوردگی می‌شود. همچنین در اجرای بتن و گروت در مقاطع بسته بتنی ، انقباض بتن مانع چسبندگی و عملکرد یکپارچه آن می‌گردد. منبسط کننده‌ها یا حباب سازها به دو طریق افزایش گاز و انبساط مانع از انقباض و ترک خوردگی بتن و گروت می‌شوند.

ژل میکروسیلیس

استفاده از ذرات میکروسیلیس به دلیل القای خاصیت پرکنندگی و پوزولانی سبب افزایش خصوصیات مکانیکی و دوام بتن می‌شود. این ذرات با قرار گرفتن بین ذرات سیمان موجب افزایش تراکم و پر نمودن فضای خالی ماتریس خمیری شده و در واکنش با آهک آزاد موجود تشکیل مواد شیمیایی (C-S-H) می‌دهد.

حباب ساز

مهمترین عامل استفاده از حباب ساز، افزایش مقاومت بتن در برابر سیکل‌های ذوب و یخبندان است. این دسته از مواد به علت فعال‌کننده‌‌های سطحی خود باعث ایجاد حفرات میکرونی (10 تا 500 میکرون) منظم و غیرپیوسته در بتن و ملات می‌شوند. حباب ساز با افزایش مقدار هوا موجب افزایش روانی، کارآیی و کاهش آب انداختگی بتن و ملات می‌شود.

تماس با مــا