تامین و تولید کننده مواد اولیه

صنایع با پایه شیمیایی و معدنی

فروسیلیس

 آلیاژی است که به عنوان عامل اکسیژن زدا در تولید فولاد و تولید سیلیکون مورد استفاده می باشد. فروسیلیسیم علاوه بر این به دلیل تسریع پروسه گرافیته کردن در ریخته گری چدن نیز کاربرد دارد . از دیگر موارد کاربرد فروسیلیسیم میتوان در تولید سیلیکون خالص نیمه هادی در صنعت برق و مس سیلیکون ( SIilicon Copper) در صنعت شیمی نام برد.

بیشتر

فروکروم

فرو پيشوندي به معناي آهن مي باشد و تفاوت كروم و فروكروم درآهن موجود در فروكروم است. عمده ترين استفاده کروم در فولاد ضد زنگ است . براي توليد کروم ؛ کاني فلزي کروميت را درون کوره هاي ذوب فلزات قرارمي دهند تا فروکروم ساخته شود .

بیشتر

فروسیلیکو منیزیم

فروسیلیکو منیزیم فروآلیاژی است که از ترکیب آهن ، سیلیس و منیزیم به دست می آید و در چدن معمولاً شرایط را برای تشکیل گرافیت کروی مناسبتر می سازد و در آلیاژسازی چدنهای نشکن کاربرد فراوانی دارد .

بیشتر

فروسیلیکومنگنز

در دسته فروآلیاژهای پرمصرف قرار دارند، به طور کلی فروآلیاژ از یک عنصر آلیاژی با درصد وزنی بالا و آهن تشکیل شده است، کاربرد اصلی فروآلیاژها در ساخت آلیاژهای گوناگون می‌باشد، فروآلیاژ با نام آمیژان یا هاردنر هم شناخته می‌شود.

بیشتر

فرومنگنز

منگنز دارای جرم اتمی ۵۴/۹۳۸۱، دانسیته ۷/۳ g/cm3، نقطه ذوب ۱۲۴۴ درجه سانتی گراد و نقطه جوش ۲۰۹۵ درجه سانتی گراد می باشد. با مقدار منگنز بالاتر سختی پذیری، تنش تسلیم و استحکام نهایی فولادها افزایش و تافنس کاهش می یابد. .

بیشتر

فرومولیبدن

فولادهای مولیبدن دار را بوسیله اضافه نمودن مقادیر جزئی از فرو مولیبدن می سازند؛ چون فرو مولیبدن در حدود 50 الی 65 % Mo در بر دارد. برای ساختن فرومولیبدن ابتدا اکسید مولیبدن را پس از تشویه وبر طرف نمودن گوگردِ زیادی آن با آمونیاک درهم می آمیزند تا تبدیل به آمونیوم مولیبدات شود.

بیشتر

کروم متال

شامل حدوداً ۹۹% کروم خالص و ناخالصیهایی همچون آهن، آلومینیوم و سیلسیم میباشد. فلز کرم عمدتاً در تولید آلیاژهای ویژه و آلیاژهای نیکل و کبالت، سوپر آلیاژها که در آنها آهن کم مورد نیاز است استفاده میشود.

بیشتر

سیلیکون متال

ازطریق واکنش بین کربن و سیلیس در داخل کوره قوس الکتریکی سیلیکون تولید می گردد. مواد خام توزین شده و سپس به کوره شارژ می شود. کوره دارای سه عدد الکترود گرافیتی است که جریان الکتریکی از طریق الکترودها عبور کرده و به شکل یک قوس بوجود می آید.

بیشتر

فرونیوبیم

توضیحات فنی محصول و موارد کاربرد:

بیشتر

فرووانادیم

متعلق به گروهی از فروآلیاژها بوده که ترکیبی از دو عنصر آهن و وانادیم است. این فروآلیاژ شامل 35 تا 85 درصد وانادیم بوده که به کاربرد محصول در صنعت بستگی دارد.

بیشتر
EnglishUnknown